28 lis 2013

Posted by MajorMistakes Posted on 21:16 | 32 comments

Co czytam?

 Szukam dzieci z serii Sylvanian family/Forest families/Maple Town/Calico Critters/Lil' Woodzeez, chętnie je odkupię czy wymienię.

I'm looking for kids from Sylvanian family/Forest families/Maple Town/Calico Critters/Lil' Woodzeez, I would like to buy them or trade them.


I znowu coś z listy Imago . Czy ktoś pamięta coś takiego, co nazywa się słońce? Ja nie bardzo. Wyłażę, gdy go nie ma, cały dzień przy świetlówkach, jak wracam do domu to ciemno... Tak właśnie się usprawiedliwiam, bo zdjęcia nędzniutkie. Alealeale od jutra będę miała więcej czasu- może uda się nad nimi popracować.

Dzisiejszy temat: CO CZYTAM?
Przeciętny Potwór nie czyta jednej książki rocznie. Rochelle i Clawdeen postanowiły poprawić statystyki i założyły mini klub książkowy (swoją drogą fajna idea).





 Na koniec każda z nich chciała przedstawić swoją ulubioną książkę miesiąca. Rochelle:

Clawdeen była bardziej bezpośrednia:



In-joy






23 lis 2013

Posted by MajorMistakes Posted on 18:17 | 29 comments

Tajemnica dla ludzi o mocnych nerwach

Wyzwania Imago nie trzeba nikomu przedstawiać? Nie ma obaw, w żaden sposób nie wyprodukuję zdjęcia dziennie, ale postanowiłam następne sesje robić pod kątem zaproponowanych przez nią haseł. Niekoniecznie w kolejności przepisowej, niestety.
Dzisiaj na tapetę wjedzie TAJEMNICA. Dlaczego dla ludzi o mocnych nerwach?
Otóż lalkoświat to magiczne miejsce, gdzie księżniczka może stać się pracującą dziewczyną, sztywniara dzięki pomocy magicznej suszarki zmienia się w artykułowaną królową dyskoteki, a młody chłopak nabywa cech kobiecych bez pomocy skalpela.
Niestety- zdobyty dzięki Med Deuce niedługo postał u mnie na półce- jego ciuchy rozgrabiły lalki, buty zakosił któryś z chłopaków, a ciało...no właśnie...



Ta pani zrobiła zawrotną karierę na blogach lalkarskich, jej sarnim oczom uległa ogromna ilość zbieraczy. Moja Mariposa ma dość nieciekawe włosy i brokat na całej twarzy, na pociechę dostała nowe imię- Mandalay oraz bardziej ruchome ciałko.


Ciałko ma pewne niedociągnięcia- brak ruchomych nadgarstków, nieco zbyt umięśniona szyja i ramiona...ale cóż, nie ręce świadczą o człowieku, prawda?
Mandalay jest przyszłą matką- stwierdziłam, że zbliżają się Święta i należy zadbać o prorodzinny klimat.



Przysięgam, że czyściłam fotelik- zapaskudziłam zdjęcie w PicMonkey, ale nie chciałam, żebyście mogli podziwiać stertę ciuchów do prania :)



Najbardziej wzruszają mnie jej gigantyczne stopy- w porównaniu z fashionistką wygląda pokracznie, ale obok kena prezentuje się normalniej. Oh well, dla niej przeznaczam długie, powłóczyste suknie oraz sesje pościelowe. W końcu powinna na siebie uważać, ne?

In-joy

13 lis 2013

Posted by MajorMistakes Posted on 21:28 | 17 comments

MEDYCZNY SPAM

Szalone ilości kiepskich jakościowo zdjęć, ale cel szczytny ;) Jak się znudzicie, zapraszam na tę właśnie stronę niżej:






1. Upewnij się, czy poszkodowany i wszyscy świadkowie zdarzenia są bezpieczni.

2. Sprawdź reakcję poszkodowanego:delikatnie potrząśnij za ramiona i głośno zapytaj: "Czy wszystko w porządku?"


3. Jeżeli nie reaguje głośno zawołaj o pomoc i odwróć poszkodowanego na plecy, a następnie udrożnij jego drogi oddechowe, wykonując odgięcie głowy (ku tyłowi) i uniesienie żuchwy.


 4. Utrzymując drożność dróg oddechowych wzrokiem, słuchem i dotykiem poszukaj prawidłowego oddechu
oceń wzrokiem ruchy klatki piersiowej,
nasłuchuj przy ustach poszkodowanego szmerów oddechowych,
staraj się wyczuć ruch powietrza na swoim policzku. Na ocenę wzrokiem, słuchem i dotykiem przeznacz nie więcej niż 10 sekund. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy oddech jest prawidłowy, działaj tak, jakby był nieprawidłowy. 


5. Jeżeli oddech nie jest prawidłowy:
wyślij kogoś po pomoc, a jeżeli jesteś sam, zostaw poszkodowanego i wezwij pogotowie, wróć i rozpocznij uciskanie klatki piersiowej zgodnie z poniższym opisem:
uklęknij obok poszkodowanego,
ułóż nadgarstek jednej ręki na środku klatki piersiowej poszkodowanego,
ułóż nadgarstek drugiej ręki na już położonym
spleć palce obu dłoni i upewnij się, że nie będziesz wywierać nacisku na żebra poszkodowanego; nie uciskaj nadbrzusza ani dolnego końca mostka,
pochyl się nad poszkodowanym, wyprostowane ramiona ustaw prostopadle do mostka i uciskaj na głębokość 4-5 cm,
po każdym uciśnięciu zwolnij nacisk na klatkę piersiową, nie odrywając dłoni od mostka. Powtarzaj uciśnięcia z częstotliwością 100/min (nieco mniej niż 2 uciśnięcia/s),
okres uciskania i zwalniania nacisku (relaksacji) mostka powinien być taki sam. 


6. Połącz uciskanie klatki piersiowej z oddechami ratowniczymi:
  • po wykonaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej udrożnij drogi oddechowe, odginając głowę i unosząc żuchwę,
  • zaciśnij skrzydełka nosa, używając palca wskazującego i kciuka ręki umieszczonej na czole poszkodowanego,
  • pozostaw usta delikatnie otwarte, jednocześnie utrzymując uniesienie żuchwy,
  • weź normalny wdech i obejmij szczelnie usta poszkodowanego swoimi ustami, upewniając się, że nie ma przecieku powietrza,
  • wdmuchuj powoli powietrze do ust poszkodowanego przez około 1 sekundę (tak jak przy normalnym oddychaniu), obserwując jednocześnie czy klatka piersiowa się unosi taki oddech ratowniczy jest efektywny,
  • utrzymując odgięcie głowy i uniesienie żuchwy, odsuń swoje usta od ust poszkodowanego i obserwuj czy podczas wydechu opada jego klatka piersiowa,
  • jeszcze raz nabierz powietrza i wdmuchnij do ust poszkodowanego, dążąc do wykonania dwóch skutecznych oddechów ratowniczych; następnie ponownie ułóż ręce w prawidłowej pozycji na mostku i wykonaj kolejnych 30 uciśnięć klatki piersiowej
  • kontynuuj uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze w stosunku 30 : 2


Przerwij swoje działanie w celu sprawdzenia stanu poszkodowanego tylko wtedy, gdy zacznie on prawidłowo oddychać. W innym przypadku nie przerywaj resuscytacji.

Reanimacje ograniczoną wyłącznie do uciśnięć klatki piersiowej możesz prowadzić w następujących sytuacjach:
  • Jeżeli nie jesteś w stanie lub nie chcesz wykonywać oddechów ratowniczych, zastosuj uciśnięcia klatki piersiowej.
  • Jeżeli stosujesz wyłącznie uciśnięcia klatki piersiowej, wykonuj je bez przerwy, z częstotliwością 100 uciśnięć /min,
  • Przerwij swoje działanie w celu sprawdzenia stanu poszkodowanego tylko wtedy, jeżeli zacznie on prawidłowo oddychać. W innym przypadku nie przerywaj resuscytacji.
7. Kontynuuj resuscytację do czasu gdy:
  • przybędą wykwalifikowane służby medyczne i przejmą działania,
  • poszkodowany zacznie prawidłowo oddychać,
  • ulegniesz wyczerpaniu.
Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.



W sesji dzielnie brały udział Skylar i (być może) Skylar'.





                                                                                                                                                                                                            In-joy